• +36 70 257 6372
  • csababango001@gmail.com

Yearly Archive 2020.11.25.

Lakásfelújítási támogatás 2021. januárjától: jönnek a milliók!

Portfolio.hu: Lakásfelújítási támogatás 2021

Október közepén jött a bejelentés, miszerint otthonfelújítási programot indít a kormány január 1-jétől. Novák Katalin közölte, a legalább egy gyermeket nevelő családok otthonuk felújítási költségeinek a felét átvállalja az állam, legfeljebb három millió forintig. A 2015-ben indított otthonteremtési program új elemének az igényléséhez nem szükséges a CSOK felvétele.

Az előzetes bejelentések értelmében egyébként szintén január 1-től vezetik vissza az 5 százalékos új lakásokra vonatkozó áfát. A bejelentéssel így már nemcsak az új lakást vásárló családosok, hanem a használt lakóingatlan tulajdonosai is részesülnek a lakásprogram támogatásaiból.


Kapcsolódó cikkek:

2020. 10. 14.

Novák Katalin nagy bejelentést tett: otthonfelújítási programot indít a kormány

2020. 10. 15.

Újabb részletek derültek ki arról, hogy kiknek jár a kormány lakásfelújítási támogatása


Kinek jár a lakásfelújítási támogatás?

A miniszter a lakásfelújítási program részleteit ismertetve elmondta: ha valaki 2021. január 1-je után felújításba kezd és gyűjti a számlákat, az állam visszautalja neki a költségeinek felét, legfeljebb hárommillió forintot.

Néhány nappal később a miniszter hozzátette, hogy a 3 milliós visszatérítést az anyagköltségekre és munkaköltségekre is igénybe vehetik majd az arra jogosultak, de azt is elmondta, hogy a nevelt gyermek(ek) életkorához lesz kötve a lakásfelújítási támogatás igénybevétele, ugyanakkor azoknál a szülőknél, akik beteg gyermekük után GYOD támogatást kapnak, és gyermekükkel együtt élnek, terveik szerint nem lesz ilyen életkori határ.

Most pedig arról jött a bejelentés, hogy január elsejétől akár 10 millió forintos támogatást is kaphatnak a gyermekvállalás előtt álló vagy már gyermeket nevelő fiatalok új többgenerációs otthon létrehozására. Novák Katalin közölte, a kormány támogatja az új többgenerációs otthonok létrehozását, ezért január elsejétől a családi házak tetőtér-beépítéséhez is igénybe vehető a családi otthonteremtési támogatás (csok) akár maximális összege, ráadásul januártól teljes illetékmentességet biztosít a kormány azoknak, akik családi otthonteremtési kedvezménnyel (csok) vásárolnak új vagy használt ingatlant.


Kapcsolódó cikkek

2020. 10. 17.

Újabb részleteket árult el Novák Katalin a kormány lakásfelújítási igyenmillióiról

2020. 10. 19.

Novák Katalin megint robbantott – Itt vannak a használt lakásokra is vonatkozó ingyenmilliók

2020. 10. 28.

Itt van Novák Katalin legújabb otthonteremtési bejelentése – A családi házban lakók örülhetnek igazán

Forrás: portfolio.hu

VÁRJUK VÁLYOGHÁZ FELÚJÍTÁSSAL KAPCSOLATOS ÉRDEKLŐDÉSÜKET!

ÚJ szolgáltatásunk: kemence felújítás!

“A kemencék felújításához kisméretű téglát, samott téglát, és agyagot használok alapanyagul. A kemence lehet akár többfunkciós: a kemencetérben sütésre, a kémény torokrészben grillezésre, alul pedig bogrács felállítására is lehetőség van. Az általam felújított búboskemence nemcsak meleget sugároz, és az ételek elkészítésére szolgál, hanem otthonos hangulatot teremt, praktikus, esztétikus: a ház dísze, a lakók büszkesége!” – Bangó Csaba

Hogyan készül egy vályogház fala?

A falak készülhetnek agyagtéglából is, de jóval gyakoribb az ún. rakott fal. Ez agyagból, homokból, szalmából és vízből készül, rétegzéses módszerrel.

  1. Előkészítés: a napi felhasználáshoz szükséges mennyiségű agyag, homok, és víz összekeverése, majd szalmával szórása. Az elegyet kapával és villával forgatjuk, “kelesztjük”. Pár napig pihentetjük.
  2. Ezután következik az első sor rakása: a betonalapra villával rakjuk a kelesztett építőanyagot, kb. 1 m magasságba. Jól megdöngöljük, tömörítjük, gereblyével igazítjuk az oldalát, tetejét.
  3. Száradni hagyjuk a falrészt, melynek időtartama kb. 1-2 hét.
  4. Száradás után egyenesre faragjuk, 60-80 cm vastagságúra alakítjuk. Ismét 2 hetet szárítjuk.
  5. A második és harmadik sorral ugyanígy ismétlődnek a folyamatok (2-4.), majd
  6. utolsó lépésként az ún. sárgerendákat rakjuk fel, amelyeknek anyaga fa, és a tetőszerkezet alapjául is szolgálnak majd.

Jóval olcsóbb, mint a tégla, és kizárólag természetes anyagokat tartalmazó építőanyag a vályog. Nincs szükség környezetszennyező anyagokra, nem keletkezik sitt, szemét, vagy felesleg.

Az előkészítés és faragás miatt több fizikai munkát, tapasztalatot és szakértelmet igényel, mint a modernebb építőanyagok, viszont szükségtelen egy külön szigetelőréteg felragasztása! A vályogfal kitűnően szellőzik, és kordában tartja a párát, nyáron hideg, télen meleg!

A külső munkálatokat leginkább tavasztól őszig, a belső munkálatokat pedig akár télen is el tudjuk végezni!